Prijava / odjava

Ste pozabili geslo?
Aljoša Skok državni prvak Natisni
sreda, 05 junij 2013

Aljoša Skok, učenec 7.a razreda, je v sredo, 5.6.2013 na finalu državnega atletskega posamičnega prvenstva v Kopru v disciplini  60 m mlajši dečki, osvojil naslov DRŽAVNEGA PRVAKA.

Aljoša je tekel v 3. predtekmovalni skupini in že takoj na začetku odlično startal in  zmagal z odličnim rezultatom 7,60 sekunde.Če ne bi bilo premočnega vetra v hrbet (+2,1), bi zrušil kar 14 let star državni rekord Potočnika Martina (7,74). Za priznanje rekorda je +2,0 m/s še dovoljena hitrost vetra.

Ob 14,30 je nastopil v velikem finalu in suvereno osvojil 1. mesto v Slovenij. Tekel je 7,64 sekunde in navdušil vse navzoče.

ČESTITAMO!

Na finalu so tekmovali tudi:

• Žan SKOK v skoku v daljino 532 cm - kar je zadoščalo za odlično 15 mesto - je leto mlajši,
  • Simon POŽAR v skoku v višino 163 cm - odlično 10 mesto - ne trenira atletike,
  • Gašper KURET- v skoku v višino - 143 sm - odlično 15 mesto - ne trenira atletke.