//--> //--> -->

Prijava / odjava


Ste pozabili geslo?

Živi zaznamki

Pravkar prisotni

Prisotnih: 1 gost.

Statistika od 1.5.07 dalje

Člani: 68
Novice: 1859
Povezave: 0
Obiskovalci: 7757716
Spoznavanje slovenske pustne tradicije v podaljšanem bivanju Natisni
ponedeljek, 26 februar 2018

Slovenija je glede pustne tradicije Evropa v malem, pravi slovenski etnolog dr. Niko Kuret. Pestro paleto pustnih mask so s pomočjo različnih literatur spoznavali učenci podaljšanega bivanja. 

Na podlagi spoznanj so ustvarili skupinske maske, ki so krasile hodnike naše šole. Spoznavanje slovenske tradicije in kulture je obogatil kostum pregarske šjme iz Brkinov. Na videz spominja na škoromata, vendar je njegovo koničasto pokrivalo bolj pisano. Pregarska šjema je obiskala naše učence. Tako so spoznali pomemben košček pustne tradicije, ki se nahaja v naših bližnjih krajih. Z obiskom in spoznavanjem slovenske kulture smo obeležili tudi slovenski kulturni praznik. Brez kulture ne bi bili to kar smo.

Odpri sliko!
Odpri sliko!

 

Učbeniki in DZ za 2018/19

UČBENIKI

DELOVNI ZVEZKI

Shema šolskega sadja

Šolski Ekovrt 

Znak programa Šolski ekovrtovi,
ki ga izvaja Inštitut za trajnostni razvoj.

ŠPORTNA BLOGOSFERA

 

 

Vreme

Projekt e-šolstvo