//--> //--> -->

Prijava / odjava


Ste pozabili geslo?

Živi zaznamki

Pravkar prisotni

Statistika od 1.5.07 dalje

Člani: 69
Novice: 1877
Povezave: 0
Obiskovalci: 7798237
Obiskali so nas »Ambasadorji nasmeha« Natisni
torek, 19 december 2017

V ponedeljek, 18.12.2017, so bili učenci treh razredov naše šole deležni prav posebnega obiska. Obiskala nas je ga. Meta Štravs, aktivna članica društva Ambasadorji nasmeha. S seboj je pripeljala pujsa Alberta, mucka Čarlija, kunčici Snežko in Daisy ter afriška polža Bineta in Tineta. Učencem je predstavila svoje delo in poslanstvo društva ter jim omogočila nepozabno izkušnjo v stiku z omenjenimi živalcami.

Društvo Ambasadorji nasmeha je  prvo slovensko društvo za terapijo s pomočjo živali, to pomeni, da jim pri delu pomagajo psi, mačke, kunci, miniaturni ameriški konji, bradati agami, beloprsi afriški ježek, činčila, miniaturna ameriška pujska, dihurček in kokoška. Izvajajo terapije in aktivnosti s pomočjo živali in rišejo nasmehe na obraze tistih, ki to najbolj potrebujejo.

Marsikdo lahko potrdi, da stik z živaljo dviga kvaliteto življenja in vpliva na dobro počutje. Člani omenjenega društva s svojim strokovnim in predanim delom rišejo nasmehe na usta in veseli smo, da so v predprazničnem decembrskem času pričarali nasmehe na usta tudi našim učencem. Prvošolčki so povedali:

Nina: »Muca se je sprehodila skozi most, ki smo ga naredili z nogami.«

Miha: »Polž je bil zabaven, ker je žgečkal.«

Manuel: »Lepo mi je bilo, ker smo lahko pobožali vse živali.«

Verjamemo, da bomo z njimi še sodelovali in prijetno ter koristno izkušnjo omogočili še drugim učencem naše šole.

šolska svetovalna služba

Odpri sliko!
Odpri sliko!
Odpri sliko!
Odpri sliko!
 

 

Kulturna šola


 

Shema šolskega sadja

Šolski Ekovrt 

Znak programa Šolski ekovrtovi,
ki ga izvaja Inštitut za trajnostni razvoj.

ŠPORTNA BLOGOSFERA

 

 

Vreme

Projekt e-šolstvo