//--> //--> -->

Prijava / odjava


Ste pozabili geslo?
Ura za Kodo - programiranje za vse Natisni
četrtek, 30 november 2017

Dragi starši,babice in dedki, učitelji in občani.

Živimo v svetu, obkroženem s tehnologijo. Vemo, da bo, ne glede na to, na katerem področju se naši otroci odločijo za vstop v svet odraslih, njihova možnost uspeha vse bolj odvisna od razumevanja delovanja tehnologije. Toda v učnih načrtih je le majhen del namenjenega razumevanju tega, kako tehnologija deluje. Manj kot polovica vseh šol poučuje računalništvo. Zato se naša šola pridružuje največjem učnem dogodku v zgodovini: Ure za kodo (Hour Of Code) v tednu izobraževanja na področju računalništva, v ponedeljek, 4. decembra 2017, med 13:15 in 17:00 uro.

 

Takrat vas pričakujemo v računalniški učilnici (306, pritličje, višja stopnja), kjer vam bomo z veseljem pokazali, kako se lahko na zabaven način učite programiranja.

Uro za kodo je poskusilo že več kot 100 milijonov učencev, dijakov in študentov ter mnogih drugih, po vsem svetu . 

Tudi naša šola vas želi spodbuditi, da se dogodka udeležite, oziroma da prostovoljno sodelujete, se obrnete na lokalne medije, delite novice o kanalih socialnih medijev in razmislite o tem, da bi tudi sami gostili dogodke Hour of Code v skupnosti.
To je še ena priložnost za spremembo prihodnosti izobraževanja pri nas.

Za podrobnosti si oglejte http://hourofcode.com/si in razširite novico.

S spoštovanjem,
za OŠ Srečka Kosovela,
Zoran Pejić

 

Kulturna šola